Прополіс (бджолиний клей) речовина, що виробляється бджолами, з різноманітним хімічним складом, що містить ароматичні речовини, смоли, фловони, мінеральні речовини. Багато складових частин прополісу ще не відомі.
Бджоли у природному середовищі використовують прополіс для ізоляції гнізда від гниючої деревини дупла, для захисту від патогенних мікроорганізмів і ворогів. Прополісом вони полірують з середини соти, попереджаючи захворювання личинок. Шкідників, залізших у вулик і там загиблих, яких бджоли витягнути не в змозі, замуровують прополісом, що б вони не розкладалися.
Виглядає прополіс як смолиста речовина зелено-бурого або коричневого кольору з приємним ароматом деревних бруньок, хвої, меду, воску і ванілі. При горінні виділяє запах цінних ароматичних смол.
Збирають його бджоли з бруньок берези, тополі, осики, каштана, дуба, в’яза, верби і хвойних дерев.
Головні постачальники прополісу – береза і тополя. Залежно від того з якого дерева бджоли зберуть прополіс, він відрізняється як за кольором, так і за хімічним складом. З берези він зеленуватий, з тополі – червонуватий, з осики – сірий, зустрічається коричневий, бурий майже чорний.
Прополіс має унікальні цілющі властивості, завдяки чому він широко вживається в народній медицині. В даний час ним лікують всі шкірні захворювання, прості рани і довго незагоювані, виразки на шкірі та виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, гінекологічні захворювання запального характеру, геморой, нежить, грип, неврит, радикуліт, туберкульоз легенів та інші.
Прополіс може бути сформований у брикети, кульки або у вигляді маленьких шматочків. Смак гіркий злегка пекучий. Він не повинен мати сторонніх домішок.
Проголосуйте будь ласка
Читайте також:
Як правильно вибрати прополіс
Приготування розчинів прополісу
Протипоказання застосуванню прополісу